شبکه چهار | سیمای همراه

سیمای همراه | پنجره ای برای تماشا کردن

شبکه چهار

شبکه چهار

شبکه ۴ سیمای جمهوری اسلامی ایران که در تداول عامه با نام شبکهٔ چهارم و یا کانال چهار شناخته می‌شود، یکی از شبکه‌های تلویزیونی دولتی کشور ایران است که در مجموعه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مدیریت می‌شود.
شبکه چهار سیما در۲۴ فروردین ۱۳۷۵ با هدف جذب مخاطبان خاص و با شعار شبکه فرهیختگان افتتاح شد. مدیریت این شبکه را در حال حاضر دکتر رستم وندی بر عهده دارد. برنامه‌های این شبکه در اکثر مناطق ایران از طریق فرستنده‌های آنالوگ و دیجیتال زمینی روی باند UHF قابل دریافت است. همچنین برنامه‌های این شبکه از طریق ماهواره اینتل‌ست ۹۰۲ و آسیاست ۳اس در ایران و برخی مناطق آسیا پخش می‌شود. تماشای زنده شبکه چهار از طریق پایگاه اینترنتی سازمان صدا و سیما نیز میسر است. همچنین می‌توان نسخه متنی برخی از برنامه‌های این شبکه را از پایگاه اینترنتی آن دریافت کرد. دریافت این شبکه مانند سایر شبکه‌های تلویزیونی وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران رایگان است. پخش برنامه‌های شبکه چهار هر روز از ساعت شش بامداد به وقت تهران آغاز شده و تا ساعت یک بامداد ادامه می‌یابد.

اینتل‌ست ۹۰۲ فرکانس ۱۰۹۷۳ سیمبل ریت ۲۷۵۰۰ پولاریزیشن ۳/۴ عمودی
آسیاست ۳اس فرکانس ۱۲۳۵۱٫۷۵ سیمبل ریت ۳۰۰۰۰ پولاریزیشن ۳/۴ عمودی

سیمای همراه

فیلم مورد علاقه‌تان را تماشا کنید از دیدن تلویزیون و شنیدن رادیو لذت ببرید روزانه اماکن مقدس را زیارت کنید . اطلاعات بیشتر...

دانلود نرم افزار موبایل سیمای همراه