شبکه پنج | سیمای همراه

سیمای همراه | پنجره ای برای تماشا کردن

شبکه پنج

شبکه پنج

شبکه پنج سیمای جمهوری اسلامی ایران که در تداول عامه با نام شبکه پنجم و یا کانال پنج شناخته می‌شود، یکی از شبکه‌های تلویزیونی دولتی کشور ایران است که در مجموعه سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مدیریت می‌شود.
این شبکه در ۵ آذر سال ۱۳۷۴ با پخش روزانه ۵ ساعت برنامه آغاز به کار کرد و هم اکنون روزانه ۲۰ ساعت و ۳۰ دقیقه برنامه پخش می‌کند. مدیریت این شبکه را در حال حاضر مجید زین العابدین بر عهده دارد. برنامه‌های این شبکه در استان تهران از طریق فرستنده‌های آنالوگ زمینی روی باند UHF قابل دریافت است. همچنین برنامه‌های این شبکه از طریق ماهواره‌های اینتل‌ست ۹۰۲ و آسیاست ۳اس در ایران و برخی مناطق آسیا پخش می‌شود. دریافت این شبکه مانند سایر شبکه‌های تلویزیونی وابسته به صدا و سیما رایگان است. این شبکه همچنین توسط ایستگاه‌های دیجیتال در تمام ایران قابل دریافت می‌باشد. برنامه‌های این شبکه هر روز از ساعت شش صبح به وقت تهران آغاز شده و تا ساعت دو و سی دقیقه بامداد روز بعد ادامه می‌یابد. ازسال ۱۳۸۸ که پخش دیجیتال در ایران آغاز به کار کرد، این شبکه نیز در تمام شهرهایی که فرستنده دیجیتال دارند، قابل دریافت می‌باشد. این شبکه در تاریخ ۲۹ آذر ۱۳۹۳ از حالت شبکه استانی تهران خارج و به شبکه پنج سیما، تغییر محوریت داد که به پخش برنامه‌های اقتصادی می‌پردازد. در تاریخ ۵ بهمن ۱۳۹۴ شبکه استانی جدید تهران با کیفیت HD آغاز به کار کرد.

اینتل‌ست ۹۰۲
11555 27500 ۳/۴ V آسیاست ۳اس ۱۲۳۵۱٫۷۵ ۳۰۰۰۰ ۳/۴ V

سیمای همراه

فیلم مورد علاقه‌تان را تماشا کنید از دیدن تلویزیون و شنیدن رادیو لذت ببرید روزانه اماکن مقدس را زیارت کنید . اطلاعات بیشتر...

دانلود نرم افزار موبایل سیمای همراه